Menu

האם ניתן לאכול פליאו עם גאוט? אמרו לי שצריך להימנע מבשר…

האם ניתן לאכול פליאו עם גאוט? אמרו לי שצריך להימנע מבשר...

 מה זה בכלל גאוט?

גאוט (בעברית שגדון) היא מחלה דלקתית של המפרקים שנגרמת מהצטברות של חומצת שתן בדם הגורמת להיווצרות קריסטלים במפרקים, ברקמות הרכות ולאבנים בכליות.

מחלה זו שכיחה יותר אצל גברים ובעבר כונתה מחלת המלכים, מאחר ואכילת בשר בכמות גדולה בשילוב עם שתייה מרובה של יין ואכילת מתוקים מחמירה את הסימפטומים של המחלה. ובעבר פינוקים אלו היו מנת חלקם של המעמדות העליונים בלבד. גורמים תורמים נוספים למחלה הם שתיה כרונית של אלכוהול, השמנה וסכרת.

באופן אופייני גאוט תוקף את המפרקים הקטנים של הידיים והרגליים מה שיוצר פרקים נפוחים ואדומים ואם המחלה לא מטופלת יכולה להיווצר גם דפורמציה (עיוות) של הפרקים.

חומצת שתן היא תוצר פירוק של פורינים, שהם חלק מאבני הבניין המרכיבות את הDNA והRNA. פורינים נמצאים בכל סוגי המזון אבל מזונות רבים הנחשבים כמרכזיים בפליאו מכילים כמות גדולה של פורינים: בשר אדום, איברים פנימיים, גבינות צהובות ודגים מסויימים (מקרל, הרינג, סרדינים, קוויאר, ביצי דגים, צדפות). מזונות נוספים שעשירים בפורנים הם: בשר הודו, כרובית, ברוקולי, תרד, אספרגוס, פטריות, יין אדום, קטניות ודגנים מלאים.

ההמלצה הסטנדרטית לטיפול בגאוט ומניעת התקפים דלקתיים היא הפחתה של מזונות עשירים בפורינים. ומחקרים מראים שגישה זו עוזרת לצמצם את הסבל הכרוך במחלה ואת כמות ומשך ההתקפים.

הקשר בין גאוט ודלקת

אמנם רמות גבוהות של פורינים ורמות גבוהות של חומצת שתן בדם מקושרות להתקפים של גאוט אצל אלו שכבר חולים, אולם גורמים אלו לבדם אינם מספיקים להתפרצות המחלה/התקף. גורם חובה להיווצרות התקף גאוט הוא רמת דלקתיות גבוה בגוף. במהלך התקף גאוט סמני דלקת שונים (סמני הדלקת המוכרים ביותר הם CRP וESR) תמיד יהיו גבוהים בעוד שרמות חומצת השתן בדם יכולות להיות תקינות.

מאחר דלקת כרונית רב מערכתית היא הגורם המרכזי להיווצרות גאוט, יחסי השומנים בדם של אומגה 3 ואומגה 6 בתזונה הוא קריטי לטיפול במחלה והימנעות מהתקפים. או במילים אחרות, תמעטו באגוזים, אל תתקרבו לשמני זרעים ותאכלו דגים עשירים באומגה 3 או תקחו תוסף. הנה כבר התקרבנו לפליאו.

הקשר לפרוקטוז

פרוקטוז שהוא הסוכר השכיח במרבית הפירות, אבל גם בהרבה מזונות מעובדים (בעיקר בצורת סירופ תירס עתיר פרוקטוז) הוא סוג של סוכר שהגוף לא מסוגל לנצל כמקור אנרגיה באופן ישיר כפי שהוא משתמש בגולקוז ולכן נחשב (בטעות!) כמתאים יותר לסכרתיים. אבל המטבוליזם של פרוקטוז כאשר הוא נצרך באופן מוגזם גורם לשיבושים מטאבוליים חמורים. בין השיבושים המטאבוליים האלו ישנם עלייה בטריגליצרידים, הגברת הדלקתיות בגוף, הגברת ייצור חומצת השתן והפחתת הפרשת חומצת השתן בכליות. כך שהפחתה למינימום של כמות הפרוקטוז למינימום במחלת הגאוט היא קריטית.

על הקשר הסיבתי בין בשר וגאוט

הכשל הלוגי הראשון הוא שבתזונה המערבית יש כמות של חולי גאוט גדולה בהרבה מאשר בתזונה מסורתית זה נכון. ובתזונה המערבית אוכלים הרבה יותר בשר. אבל באותה התזונה המערבית אוכלים גם כמות גדולה בהרבה של סוכרים מאשר בכל תזונה מסורתית וכמובן שמני הזרעים. כך גם לגבי השמנת יתר וסכרת.

אותו הדבר היה בעת העתיקה שבה אנשי המעמד הגבוה אכלו הרבה יותר בשר מאשר פשוטי העם, אבל באותה תקופה סוכרים ודברי מתיקה היו מצרך נדיר ויקר בהרבה מבשר, והיו נחלתם הכמעט בלעדית של בני המעמדות הגבוהים שכמובן סבלו מגאוט בשיעור גבוה בהרבה.

הכשל הלוגי השני הוא בדיוק זה שמאחורי היפוטזת הליפידים השגוייה – אצל חולי גאוט יש רמות גבוהות של חומצת שתן שהיא תוצר של פורינים ובשר מכיל רמות גבוהות של פורינים, כך שכנראה שבשר הוא האשם. אם המשפט האחרון נשמע לכם הגיוני אז תגידו מה אתם חושבים על המשפט הבא? למי שמת ממחלת לב היו בעורקים כולסטרול ולכן כולסטרול הוא הגורם למחלות לב.

אני מקווה שאתם כבר מבינים שזו שטות אבל ליתר ביטחון אביא משפט אחרון בעל אותה הלוגיקה: במקומות שיש בהם שריפות מוצאים לרוב גם מכבי אש ולכן אם רק נסגור את שירותי הכיבוי לא יהיו יותר שריפות…

ולסיכום

אכילת בשר אינה גורמת לגאוט, וגם לא אכילה של פליאו אלא להפך. אבל אם אתם כבר סובלים מגאוט אז כנראה שיש לכם כבר קריסטלים של חומצת שתן במפרקים, דלקת כרונית ואולי גם מחלות ומצבים בריאותיים נוספים אז בתור התחלה כדאי שתתחילו בתפריט פליאו דל פורינים עד שתעלם הדלקת ויתפנו משקעי החומצות מהמפרקים.

וכמובן שרצוי ומומלץ להhעזר בבעל מקצוע בתחום התזונה


תגובות

תגובות

תגיות

גאוט דלקת דלקת פרקים מחלות פרוקטוז

באותו עניין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *